Страницы

вівторок, 17 березня 2015 р.

Краєзнавча година!

17 березня 2015 року о 9.30 у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, працівниками краєзнавчого відділу та відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури була проведена краєзнавча година для Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» на тему: «Ставка Гітлера «Вервольф».


Протягом цієї години вихованці центру прослухали цікаву та змістовну інформацію про історію будування, знищення та подальшої долі ставки Гітлера «Вервольф» під Вінницею. Для них була продемонстрована презентація та відеофільм: «Подільський часопис. Ставка Гітлера під Вінницею».



субота, 7 березня 2015 р.

Новинки краєзнавчої літератури!

"Від берегів тихого Дону до крем'янистих берегів
швидкоплинного Дністра - один грунт землі, одна мова..."
Тарас Шевченко

Нещодавно фонд відділу краєзнавства поповнився книжковою новинкою. Олександр Роговий, начальник архівного відділу Липовецької РДА, видав книгу "Подільські стежини Тараса Шевченка" (Вінниця, 2014 р.) за сприяння Липовецької міської ради Вінницької області.
Видання приурочене до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Автор поставив собі за мету простежити  безпосередній зв’язок великого поета з подільським краєм, передусім його відрядження як члена Археографічної комісії до Кам’янця-Подільського і Почаєва. Автор на основі нових архівних та місцевих матеріалів детально прослідкував і запропонував його карту, дав опис населених пунктів на цьому шляху, по новому підійшов до хронометражу подорожі.
Чимало інформації вводиться в шевченкознавчий обіг уперше. Додаються ілюстративні додатки: фото шевченківських місць, схема «Тарасові шляхи Вінниччини», карта «Вінниччина – Шевченківська область», архівні копії, схеми поштового тракту (1845 рік).
Видання орієнтоване на молодь, учителів історії та української літератури, працівників культури, краєзнавців та всіх, хто цікавиться Великим Кобзарем.
Редактор даної книги Анатолій Мусійович Подолинний, кандидат філологічних наук. Рецензент – Сергій Дмитрович Гальчак, доктор історичних наук.