Страницы

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Новинки краєзнавчої літератури!


Ми, тиверці, ми плем'я родовите,
Обжили спільно бузькі береги
І землю цю, що кров'ю й потом вмита
Для вас, своїх нащадків, зберегли.
В. Рудий

    Сьогодні краєзнавчий відділ отримав у подарунок дві книги від поета, члена українських національних спілок письменників, журналістів, краєзнавців Андрія Стебелєва. Це історико-публіцистичний нарис Геннадія Сувертока "Ми - тиверці!" (2016) та поетична збірка Андрія Стебелєва "Асбест" (2015).
   Книга "Ми - тиверці!" Г. Сувертока висвітлює сторінки історії серцевинного куточку українського Поділля - Тиврівщини, малої батьківщини для нащадків легендарних тиверців, і закликає замислитися кожного українця не тільки над власним родоводом, але й над долею України.
   Основою роботи є раніш не видані матеріали: лекції, рукописи, усні розповіді товариша і побратима автора, видатного нашого земляка, Рудого Василя Михайловича. В цьому нарисі автор навмисне подає деякі історичні гіпотези, що викликають протиріччя між собою і можуть бути схожі на домисли, щоб зацікавити людей, пробудити жагу до пізнання, особливо молоді.
   Видання призначено для дослідників історії, краєзнавців, творчої інтелігенції.

   П'ята поетична збірка Андрія Стебелєва "Асбест" вміщує як раніше опубліковані в періодиці, так і нові вірші, які ввібрали у себе досвід прожитого та побаченого, людські переживання та тривоги за наше спільне майбутнє.

середа, 10 лютого 2016 р.

Краєзнавчому відділу - 35!

Згадайте предків своїх,
щоб історія перед вами не згасла.

зав. відділом краєзнавства
Антонюк О.Ю.
    Успіх краєзнавчої діяльності повністю залежить від того, хто нею займається. Тому спеціалізований підрозділ «Відділ краєзнавства», який діє у нашій бібліотеці з 1981 року, покликаний не лише збирати по крупинках всю інформацію про край, відображати її в довідково-бібліографічному апараті (ДБА), репрезентувати ці матеріали за допомогою друкованих та мультимедійних засобів усьому світу, заповнюючи український сегмент у мережі Інтернет, але й координувати цей важливий напрямок роботи з іншими структурними підрозділами обласної наукової бібліотеки, книгозбірнями області та всіма зацікавленими партнерами.
   Нашому відділу у 2016 році виповнилося 35 років! Скільки було зроблено, скільки ще треба зробити. У цьому відділі працюють високопрофесійні, закохані у свій край люди, відповідально піклуючись про підвищення іміджу бібліотеки, зберігають традиції, впроваджують нове.
   Тож, від щирого серця вітаю своїх співробітників з нашим святом, бажаю творчості і натхнення, щастя та процвітання!

Працівники краєзнавчого відділу
зав. сектором створення краєзнавчих
баз даних Зелена О.М.
бібліограф-краєзнавець І категорії відділу краєзнавства
Біловус Г.А.
Виставка, присвячена видавничій діяльності відділу краєзнавства
"Подих історії крізь сторінку видання"

Виставка-автограф "Вдячність за співпрацю"