Шукати в цьому блозі

середу, 27 березня 2013 р.

Пам’яті фотомайстра В. Очеретного!

Очеретний Володимир Феодосійович - журналіст, фотохудожник, краєзнавець
(1938 - 2005 рр.)

Народився 28 березня 1938 року в с.Воронівці, нині Хмільницького району Вінницької області. Дитинство його випало на війну. Зростав у Тиврівському дитячому будинку. Саме там хлопчик займався футболом, баскетболом, гімнастикою, а пізніше й акробатикою.
Після закінчення фабрично-заводського училища Володимир Феодосійович працює на шахтах Донбасу. Закінчив курси фотожурналістики при Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка.
У 1968 році в газеті "Маяк" була надрукована його перша стаття про першу в Україні Тиврівську сільську електростанцію. З того часу працював кореспондентом цієї газети чверть століття. Газета не мала власної фотолабораторії, то ж вся робота по фотосправі проводилась у домашній кухні.
Володимир Очеретний створив у Тиврові декілька музейних кімнат: художнику Мар’яну Маловському, композиторам Миколі Леонтовичу й Кирилу Стеценку, а в Жахнівці мовознавцю Михайлу Калиновичу.
В.Очеретний та різьб'яр І.Гонько
Заслужений журналіст України, Почесний громадянин Тиврова, лауреат багатьох фотоконкурсів Володимир Феодосійович дружив з багатьма відомими людьми. Своїм рідким даром ловити мить і суть людини увіковічив їх для історії.
У фотодоробку майстра є поети Володимир Забаштанський, Микола Луків, Володимир Перепелюк, артисти Іво Бобул, Іван Попович та безліч інших відомих і просто гарних людей. А виставок у нього в різних містах було не менше півсотні…
В.Очеретний Автопортрет
Свої твори присвячували Володимиру очеретяному поети Микола Луків, Анатолій Бортняк, Ніна Шаварська. Відомий скульптор України Володимир Луцак виготовив бронзове погруддя Очеретного ще при його житті.
Поет, заслужений працівник культури України Микола Сингаївський присвятив фотохудожникові вірш «Майстер»:
У майтра світ озорений і зримий.
А світ наш, мов летючий, рвійний птах,
Для інших він, як промінь невловимий,
Для нього ж - на долоні і в очах.
Очима серця він красу плекає -
Така вже доля майстра у віках.
Ви, друже, бачите і в небокраї
Душі людської зореносний шлях.
Ваш Тиврів - то і крила і колиска
Від роду Очеретних, від життя...
Тому земля і пісня Українська
Вросли з дитинства в думи і чуття,
Бо Ваші, майстре, всевидющі очі...

Роботи В. Очеретного:

Сливи в росі. Худож. фото


Берег. Худож. фото


Лісові суниці. Худож. фото
Вечір в Україні. Худож. фото 

Немає коментарів:

Дописати коментар