Шукати в цьому блозі

субота, 7 березня 2015 р.

Новинки краєзнавчої літератури!

"Від берегів тихого Дону до крем'янистих берегів
швидкоплинного Дністра - один грунт землі, одна мова..."
Тарас Шевченко

Нещодавно фонд відділу краєзнавства поповнився книжковою новинкою. Олександр Роговий, начальник архівного відділу Липовецької РДА, видав книгу "Подільські стежини Тараса Шевченка" (Вінниця, 2014 р.) за сприяння Липовецької міської ради Вінницької області.
Видання приурочене до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Автор поставив собі за мету простежити  безпосередній зв’язок великого поета з подільським краєм, передусім його відрядження як члена Археографічної комісії до Кам’янця-Подільського і Почаєва. Автор на основі нових архівних та місцевих матеріалів детально прослідкував і запропонував його карту, дав опис населених пунктів на цьому шляху, по новому підійшов до хронометражу подорожі.
Чимало інформації вводиться в шевченкознавчий обіг уперше. Додаються ілюстративні додатки: фото шевченківських місць, схема «Тарасові шляхи Вінниччини», карта «Вінниччина – Шевченківська область», архівні копії, схеми поштового тракту (1845 рік).
Видання орієнтоване на молодь, учителів історії та української літератури, працівників культури, краєзнавців та всіх, хто цікавиться Великим Кобзарем.
Редактор даної книги Анатолій Мусійович Подолинний, кандидат філологічних наук. Рецензент – Сергій Дмитрович Гальчак, доктор історичних наук.

Немає коментарів:

Дописати коментар