Шукати в цьому блозі

четвер, 15 грудня 2016 р.

Нова радість стала...

З року в рік увесь християнський світ з радістю і благоговінням відзначає день приходу на світ Сина Божого. Святий вечір напередодні Різдва – особливий, незабутній момент у житті кожної людини: від пустотливої дитини до сивочолого старця. Турбота про злагоду в сім’ї, добробут, лад у господарстві присутні в кожному різдвяному звичаї, в кожному святковому атрибуті. У ці свята душа мимоволі припадає спраглими вустами до єдиного джерела різдвяно-новорічної радості, наповненого духом батьківського і материнського тепла, ароматом ялинкових голочок, пахощами і смаком правічної куті. І лунає на порозі оселі прадавня мелодійна, чиста і прозора, як сльоза радості, – колядка, яку онук почув з вуст свого дідуся:
«Добрий вечір, тобі,
Пане господарю!
Радуйся! Ой радуйся, земле,
Син Божий, народився!...»


Напередодні різдвяно-новорічних свят, запрошуємо до відділу краєзнавства переглянути тематичну літературу з фонду Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, у якій висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв; зібрано тексти подільських колядок та щедрівок давніх й сучасних, народних й авторських; запропоновано рецепти страв різдвяного столу тощо. Книги розраховані на всіх, кого цікавить духовне надбання українського народу.

Пропонуємо вашій увазі одну з книг, представлених на перегляді:

Подільський Святвечір. Багата кутя : альбом / Вінниц. обл. краєзнав. музей ; [відп. за вип. К. Висоцька]. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. – 108 с. : фот.

Альбом розповідає про щорічний захід Вінницького обласного краєзнавчого музею – фестиваль різдвяних страв «Подільський Святвечір. Багата кутя». На сторінках видання крок за кроком постають етапи підготовки та святкування таємничого та одухотвореного Святвечора. Народні традиції знайшли своє яскраве втілення у театралізованих сценках передсвяткових приготувань та перебігу самого свята.


Немає коментарів:

Дописати коментар