Шукати в цьому блозі

четвер, 27 травня 2021 р.

Художники Вінниччини!

 

Чулко Микола Федорович – український живописець, автор жанрових полотен, пейзажів і натюрмортів у стилі імпресіонізму.

Народився митець 12 травня 1947 р. в Немирові Вінницької області. Живопису навчався у творчих майстернях народного художника України Аркадія Сороки та заслуженого художника України Олексія Сидорова.


Його основна тема живопису – пейзаж, бо він обожнював природу і вважав, що наступним поколінням повинен передати красу нашої землі.

Малював змалечку олівцем, ручкою. Займаючись самоосвітою, опрацьовуючи велику кількість мистецької літератури, вивчаючи творчість і манеру письма видатних художників, поступово складав індивідуальний творчий підхід до письма, власну живописну мову.

Образ землі, з якою він був з’єднаний нервовими клітинами і глибоким корінням, став для подільського художника безумовним тематичним пріоритетом. Миколу Чулко можна назвати краєписцем Поділля.

Седнів. Цвіте бузок. 2007, п. о. 50*70


Творення подільського краєвиду у діяльності Миколи Федоровича мало ще один вагомий аспект. Саме він став автором ідеї, організатором та постійним керівником творчих груп пленерів, які з 1995 року проходять у Немирові на базі санаторію «Авангард».

Літній натюрморт. 2012, п. о. 85*106,5


Микола Чулко здійснив творчі поїздки вздовж Південного Бугу та по Карпатах, Миколаївщині, Чернігівщині, у Китай. Автор понад 10 персональних виставок.

Південний Буг. Село Воробіївка. 2010, п. о. 70*80


Він – член Національної спілки художників України (1992). Роботи художника користуються попитом на аукціонах України.

Твори митця у власності Міністерства культури України, Посольства України в Австрії, Народної республіки Китай, зберігаються у Вінницькому обласному художньому музеї, Тульчинському художньому музеї, Чернігівському художньому музеї, галереї санаторію «Авангард» (м. Немирів), у вітчизняних та зарубіжних колекціях.

Вернісаж пам'яті Миколи Чулко (2017)


Помер митець від важкої хвороби у Вінниці 31 грудня 2014 року.

 

Начерки з альбома майстра

«Розкрилений талант, життєвий досвід, любов до рідного краю дозволили Миколі Чулку стати у рівні з кращими митцями України» (дружина, Чулко Світлана Олександрівна).

Джерело: Микола Чулко. Живопис [Образотворчий матеріал] : альбом / Вінниц. обл. орг. Нац. спілки художників України. – Вінниця : [б. в.], 2015. – 96 с. : портр., кольор. іл.
Немає коментарів:

Дописати коментар