Шукати в цьому блозі

середу, 4 січня 2023 р.

Цікаві книги в краєзнавчому фонді!


 У Хмільницькому рідному краї

Рушники, вишиванки цвітуть!..

Вони квітнуть у барвах-розмаях

Й пам’ять предків в майбутнє несуть.

Микола Дорош

 

Дорош, М.          У Хмільницькому рідному краї рушники, вишиванки цвітуть... / Микола Дорош. – Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2020. – 124 с. : портр., кольор. іл.

 


Із покоління до покоління вишивання стало улюбленим ремеслом українців, овіяне дивами. Вишиванки, рушники перетворилися на обереги майже кожної сторони життя українця, і велику роль в цьому відігравали орнаменти. У кожному  узорі зашита своя таємниця. Не дивно, що в орнаментах вишитих рушників та сорочок представлена символіка добра, краси, щастя, здоров’я, сили, захисту від усього злого й лихого в щоденному житті.


Вишивання – це не лише робота голкою і ниткою, це мова людських почуттів і думок, вияв найпотаємніших мрій.

Український вишитий рушник, вишита сорочка – українські обереги, які пройшли крізь віки й нині символізують чистоту почуттів, глибину любові до рідної землі.


На основі багаторічних спостережень та досліджень краєзнавець, історик, педагог Микола Дорош робить спробу узагальнити та систематизувати основні символи, використані давніми майстринями на терені Хмільницької землі, чарівної Вінниччини.


Отож, Микола Дорош вирішив залишити у спадок унікальну працю-збірку «У Хмільницькому рідному краї рушники-вишиванки цвітуть».

Книга буде цікава всім, хто цікавиться цим видом декоративно-ужиткового мистецтва.Немає коментарів:

Дописати коментар