Шукати в цьому блозі

середу, 4 червня 2014 р.

"Лідерство для молодих бібліотекарів"

Участь у Програмі «Лідерство для молодих бібліотекарів»


Молоді фахівці бібліотечної справи книгозбірень України отримали безцінну можливість взяти участь у Програмі «Лідерство для молодих бібліотекарів». Програмою «Бібліоміст», «Творчим центром ТЦК», за підтримки Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX) було організовано чотири тренінгові модулі. Під час яких, завдяки професіоналізму тренерського складу у співпраці з дружньою командою колег підвищувався професійний рівень та розкривався творчий потенціал у справі впровадження інновацій в практику роботи своїх бібліотек.
 
В рамках програми було організовано навчальний візит до Латвії, з метою вивчення досвіду місцевих публічних бібліотек з надання інноваційних послуг та адаптації отриманих знань у практику роботи українських публічних бібліотек.
Можливість отримати нові професійні знання та досвід, сповнитися незабутніми враженнями та відвідати одну із чудових країн Європи, в якій панує атмосфера середньовічного міста отримала і я, бібліотекар краєзнавчого відділу Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Ярослава Бондарчук.

Вільний доступ до фонду
Учасники стажування мали нагоду відвідати найкращі публічні бібліотеки міст Вентспілса, Кулдіги, Риги та Юрмали та ознайомитись з досвідом їхньої роботи. Масу позитивних вражень ми отримали від візиту до бібліотек міста Вентспілса: головної бібліотеки міста та бібліотеки Парвенті. Це нові, просторі, світлі, затишні та сучасні приміщення. Особисто мені сподобався підхід до організації вільного доступу до бібліотечного фонду, який завдяки використанню прийомів сучасного дизайну знаходиться у відкритому просторі. А ще, ці бібліотеки є улюбленим місцем дітей, для яких працює відділ дитячої літератури, діє спеціальна загальнолатвійська програма дитячого журі, метою якої є залучення дітей до читання, а також організовано ігрові майданчики.

Головна бібліотека м. Вентспілс
Бібліотеки Латвії – це не лише скарбниці культурних надбань, а й центри місцевих громад. В їхній діяльності враховуються усі необхідні потреби населення – організація зручного графіку роботи бібліотеки, створення дитячих кімнат, автоматизація бібліотечних процесів у справі самообслуговування та організація різних форм роботи з користувачами. Адже девіз латвійських бібліотек – робота не з книгами, а з користувачами. Саме завдяки використанню цього принципу в книгозбірнях завжди є відвідувачі.

"Замок світла"


Справжнім культурним, науковим, творчим та освітнім центром Риги стане нова будівля Латвійської Національної бібліотеки. Вікриття якої заплановано на 29 серпня 2014 року. «Замок світла» – саме така назва грандіозного проекту бібліотеки, відкриття якої знаменує початок року Культурної столиці Європи. Нова тринадцятиповерхова будівля бібліотеки з сучасними читальними залами та книжковими сховищами буде вміщувати ще й сучасний конференц-зал, акустична система якого дозволить проводити різні музичні вечори, концерти та інші зустрічі. У новій будівлі з спеціальною системою мікроклімату та цілою низкою архітектурного символізму будуть розміщуватись звукоізолюючі аудіо та відеокімнати, виставкові зали, дитяча кімната, просторі робочі кабінети, сувенірні крамнички, ресторан та інше. А чого варте читати книгу в затишній залі, милуючись з вікна краєвидом середньовічної Старої Риги?

Вид з вікна бібліотеки
Вразила також Ризька центральна бібліотека. Презентація стратегії розвитку якої підтверджує основні аспекти її роботи. Це задоволення інформаційних потреб, зручність користування послугами сучасної публічної бібліотеки, піклування про людей з особливими потребами, застосування креативних форм та методів роботи, професійне підвищення знань бібліотекарів.
Крім того, у рамках візиту було організовано чудові, пізнавальні екскурсії до Юрмальського міського музею, Лісного дому в Національному парку Кемері (м. Юрмала), старовинного замку у м. Венстпілс, а на завершення навчальної програми доброзичлива колега з Ризької бібліотеки познайомила нас з культурними надбаннями Риги.

Пам'ятник Свободи Латвії
Учасники програми щиро вдячні латвійським колегам за нові знання та запозичений досвід, гостинність та щирий прийом. Дякуємо програмі «Бібліоміст» та «Творчому центру ТЦК» за організацію цікавих навчальних тренінгів та пізнавального навчального візиту до книгозбірень Латвії. Ми отримали багато цікавої інформації та знайшли нових друзів.

Ярослава Бондарчук  Фотозвіт:


Немає коментарів:

Дописати коментар