Шукати в цьому блозі

вівторок, 21 листопада 2017 р.

До Всесвітнього дня інформації

Забезпечення вільного доступу до краєзнавчої інформації бібліотеки

Бібліотеки, інтегруючись у мережеве середовище, використовуючи його інструментарій для надання сучасних послуг користувачам відіграють важливу роль у забезпеченні права людини на вільний доступ до інформації.

Краєзнавство є невідємною складовою діяльності бібліотек. Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва – одна з найбільших книгозбірень України – відіграє важливу роль у забезпеченні потреб суспільства у краєзнавчій інформації. Бібліотекою накопичено потужні інформаційні ресурси, які висвітлюють історичний розвиток і сьогодення Вінниччини, розвиток її підприємств і установ, життєвий і творчий шлях видатних земляків тощо.

У Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, так само як в інших провідних бібліотеках України, внаслідок впровадження комп’ютерних та телекомунікаційних технологій, відкрито нові можливості для реалізації найголовніших напрямків краєзнавчої роботи, що зумовило перехід від традиційних до електронних форм роботи, дало змогу розширити репертуар краєзнавчих ресурсів, поліпшити обмін краєзнавчою інформацією, удосконалити зберігання краєзнавчої документної інформації, підвищити доступ до краєзнавчих, бібліографічних ресурсів.

Створення краєзнавчих баз даних, веб-сайтів, дайджестів, віртуальних путівників і представлення їх в локальній чи глобальній мережі, що надає вільний доступ користувача теж сприяє удосконаленню краєзнавчого фонду. Краєзнавчий каталог є головним засобом обміну краєзнавчою інформацією.

Бібліотечні блоги, тематичні сайти, інформаційні портали дають можливість просувати інформаційні продукти та послуги, стають популярним інструментом поширення інформації з питань краєзнавства. Серед них: «Блог відділу краєзнавства», «Вінницький інформаційний портал», «Електронна бібліотека» тощо. Просувають краєзнавчу інформацію і в соціальних мережах Facebook, «ВКонтакте».

Поява повнотекстових електронних краєзнавчих документів та Інтернет призвела до формування інших можливостей у наданні доступу широкому загалу до краєзнавчих ресурсів, до використання в інтерактивному режимі не лише власних, а й «запозичених» краєзнавчих ресурсів, продуктів і послуг, до очевидної ліквідації часового розриву між віднаходженням інформації про документ і його отриманням.

Електронне середовище дає змогу досягти одночасної презентації і краєзнавчих знань (документів, інформації), і результатів краєзнавчої діяльності бібліотеки. А основна місія бібліотеки в тому, щоб сприяти творчому розвитку особистості, наданні вільного доступу до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього, впроваджуючи інноваційні форми роботи.
Корисні посилання:
Вінницький інформаційний портал http://irp.vn.ua
Електронна бібліотека «Літературна Вінниччина»
Електронна бібліотека «Історико-краєзнавчі дослідження»
Повні тексти «Наші видання»

Немає коментарів:

Дописати коментар