Шукати в цьому блозі

четвер, 11 лютого 2021 р.

Історико-краєзнавчий нарис!

 

Як добре жити в Мельниківцях,

Ловити рибу досхочу.

По полю бігати, по вінцях,

Я там неначе у раю.

О. Степанко

Нещодавно для читачів краєзнавчого відділу було подароване видання «Мельниківці крізь сивину століть». Автором цього нарису є доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, головний редактор фахового наукового журналу «Наукові записки ВДПУ. Серія: Історія» – Мельничук Олег Анатолійович. Він є автором понад 200 наукових праць, збірників документів, навчальних посібників з грифом МОН України, статей у наукових фахових виданнях, у тому числі і зарубіжних.


Народився Олег Анатолійович 15 травня 1968 року у селі Мельниківці Немирівського району Вінницької області.

Важливу роль у відродженні історичної пам’яті відіграють нариси про історію населених пунктів: міст, селищ, сіл. Історію населених пунктів, в більшості випадків, пишуть самі мешканці. При цьому вони виступають в ролі людини, яка при написанні повністю знаходиться в полоні своїх вражень. Це дає їй змогу побачити історію не лише з сторінок книг, документів, архівних джерел, але й ввести на сторінках нарису простого трудівника села, живу людину, і оцінювати ті чи інші події через призму її свідомості.

 

Мельничук, О. А. Мельниківці крізь сивину століть : історико-краєзнав. нарис / О. А. Мельничук. – Вінниця : ТВОРИ, 2020. – 332 с.

 

У виданні «Мельниківці крізь сивину століть», на основі архівних матеріалів, опублікованих документів, спогадів очевидців та учасників подій, відтворено історію одного із мальовничих населених пунктів Східного Поділля – села Мельниківці Немирівського району Вінницької області. На основі результатів археологічних досліджень описано найдавніші поселення людей на території села, висвітлено суспільно-політичний, соціально-економічний та культурний розвиток населеного пункту у XVIIXX ст., розкрито основні риси повсякденного життя його мешканців на початку ХХІ ст.

Книгу видано за підтримки директора фермерського господарства «Роксана-К», депутата Вінницької обласної ради П. Є. Каленича.

Нарис розрахований на широке коло читачів, всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Довідка: Село Мельниківці знаходиться на Подільській височині, у лісостеповій зоні України, на території Східного Поділля. Населений пункт розміщено в балці, через яку простягається невеличка річка Кравчик. На території села виявлено три городища. Першим документальним джерелом, в якому вперше згадується назва села, є Акти королівського трибуналу 1622 року. Наступним документом, що підтверджує існування села під такою ж назвою є «Тарифа подимної податі воєводства Брацлавського 1629 р.».

Немає коментарів:

Дописати коментар