Шукати в цьому блозі

вівторок, 5 січня 2021 р.

Нова книга-подарунок!


 

Болюх, Б. А. Історія рентгенологічної та радіологічної служби у Вінниці / Б. А. Болюх, О. Г. Костюк, Г. О. Коханова. – Вінниця: Меркьюрі-Поділля, 2020. – 208 с. : фот.

 

Нещодавно до відділу краєзнавства потрапила книга «Історія рентгенологічної та радіологічної служби у Вінниці», яку подарували автори: Болюх Борис Афанасійович – лікар-хірург, доктор медичних наук, професор; Костюк Олександр Григорович – доктор медичних наук, професор та Коханова Галина Олексіївна – доцент.


У книзі в історичному плані відображено впровадження в лікарську практику медичних закладів місті Вінниці рентгенологічного методу дослідження людини при різних захворюваннях. Відображено розвиток методів радіологічного лікування хворих. Висвітлено процес запровадження окремих видів такого дослідження та забезпечення лікарень міста та околиць спеціальною апаратурою. Описано історичні віхи впровадження променевих методів діагностики та лікування хворих у педагогічний процес студентам Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та історію створення кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології.

Для довідки: Документально підтверджено, що перший рентгенологічний кабінет з’явився на Вінниччині у 1916 році, під час Першої світової війни. Працював він на вузловій залізничній станції Жмеринка, через яку з фронту транспортувалась велика кількість санітарних поїздів.

Після революційних подій у місті Вінниця були в роботі кілька рентгенівських апаратів. У повоєнний період до Вінниці та області почали надходити нові рентгенівські апарати, які в більшості вироблялись на вітчизняних заводах.

У 1938 році у Вінницькій обласній лікарні був встановлений апарат вітчизняного виробництва «Буревесник».

Місто Вінниця достатньо забезпечене спеціальними кваліфікованими медичними кадрами. У місті працюють понад 80 лікарів-рентгенологів.

Після впровадження в лікарську практику рентгенівських досліджень, у Вінницькому медичному інституті розпочалось викладання студентам рентгенологічної науки і в 1955 році була створена кафедра рентгенології.

Немає коментарів:

Дописати коментар