Шукати в цьому блозі

середа, 13 лютого 2013 р.

Вічна пам'ять!



15 лютого День вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів!



“Не забудем Афган
І полеглих всіх там,
Пам'ятатимем їх поіменно.
У мовчанні сумнім
Низько-низько схилім
Наші голови, наші знамена”

Республіка Афганістан. В районі засади. Травень, 1986 рік.
24 роки тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. Таким чином закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу. Цього дня країна вшановує пам'ять воїнів-інтернаціоналістів, які загинули під час бойових дій на території інших держав.
Через перевал Саланг

В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій. 
3 тис. 193 уродженці Вінницької області проходили службу в Афганістані (1979-1989 рр.). 168 з них не повернулися додому. 116 чоловік повернулись інвалідами, 182 – отримали поранення. Такий трагічний наслідок Афганської війни.
Музей воїнів Вінниччини


15 лютого 1993 р. урочисто відкрито Музей Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр. В експозиції розміщено понад тисячу експонатів, які розповідають про Афганську війну.
Пам’ятники воїнам-афганцям встановлено у 23-х районних центрах Вінниччини.


Пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам Вінниччини
  












          Наш святий обов’язок – пам’ятати живих і не забувати полеглих, чиї мрії та сподівання обірвали душманські кулі!

вівторок, 5 лютого 2013 р.

Художник декоративно-прикладного мистецтва

60 років від дня народження виповнюється Володимиру Анатолійовичу Зелінському!

Композиція "Меч"
Володимир Анатолійович Зелінський народився 5 лютого 1953 року в с. Ободівка Тростянецького району Вінницької області.
У 1972 р. закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва, відділення художньої обробки дерева. З того ж року працює в жанрі художнього кування. Знайшов свій оригінальний стиль, яким збагачує традиційне мистецтво Поділля. Свої творчі задуми майстер втілює не тільки у декоративно-ужитковому мистецтві, а й у галузі кованої скульптурної пластики.
Ваза "Хміль"
Працював з відомими майстрами Америки, Канади, Чехії, Греції, Польщі та Німеччини. Учасник обласних, всеукраїнських виставок з 1986 р.
Член Національної спілки художників України з 1989 р. 
Композиція "Підсвічники"
Зелінський В.А., Постернак С.К. Панно для літнього театру "Райдуга"
Декоративна композиція "Родина"
Твори є власністю Міністерства культури України, зберігаються у Вінницькому обласному художньому музеї, у вітчизняних та зарубіжних приватних колекціях. Основні твори: ваза “Хміль” (1968); декоративна композиція “Пам'ять” (1987); декоративно-скульптурна композиція “Жінки-птахи” (1985); “Шипшина” (1988); декоративна композиція “Весна” (2002); набір для каміна “Семисвічник” (2003).