Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Ювілейний творчий вечір Леоніда Куцого!

26 листопада, в читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва у рамках засідання Клубу «Інтермеццо» відбувся ювілейний творчий вечір до 75-ї річниці від дня народження поета-гумориста Леоніда Куцого.
Ведучий вечора – голова Вінницької письменницької організації, президент Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Інтермеццо» Михайло Каменюк.
У святковому зібранні взяли участь представники обласної та міської влади, письменники, самодіяльні митці, шанувальники творчості ювіляра.

Під час вечора був презентований бібліографічний покажчик «Я все життя збираю колоски…», який присвячений 75-річчю від дня народження гумориста Леоніда Куцого.

В залі експонувалась книжкова виставка до ювілею Л.М. Куцого «Талант, помножений на працю».






вівторок, 24 листопада 2015 р.

День інформації

Забезпечення вільного доступу до краєзнавчої інформації бібліотеки

(у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Інформаційні права і свободи людини»)

Бібліотеки, інтегруючись у мережеве середовище, використовуючи його інструментарій для надання сучасних послуг користувачам відіграють важливу роль у забезпеченні права людини на вільний доступ до інформації.
Сьогодні ні в кого не викликає сумнівів те, що бібліотечні ресурси повинні стати доступнішими. Адже підвищення рівня доступності інформації підвищить і роль бібліотек як стабілізуючого соціального чинника, що забезпечує соціальну безпеку, соціальну стійкість, вирівнює інформаційні можливості різних категорій населення.
У провідних бібліотеках України, в т.ч. і Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, внаслідок впровадження комп’ютерних та телекомунікаційних технологій, відкрито нові можливості для реалізації найголовніших напрямків краєзнавчої роботи, зумовило перехід від традиційних до електронних форм роботи, дало змогу розширити репертуар краєзнавчих ресурсів, поліпшити обмін краєзнавчою інформацією, удосконалити зберігання краєзнавчої документної інформації, підвищити доступ до краєзнавчих, бібліографічних ресурсів тощо.
Створення краєзнавчих баз даних, веб-сайтів, дайджестів, віртуальних путівників і представлення їх в локальній чи глобальній мережі, що надає вільний доступ користувача теж сприяє удосконаленню краєзнавчого фонду. Краєзнавчий каталог є головним засобом обміну краєзнавчою інформацією.
Бібліотечні блоги, тематичні сайти, інформаційні портали дають можливість просувати інформаційні продукти та послуги, стають популярним інструментом поширення інформації з питань краєзнавства. Серед них: «Блог відділу краєзнавства», «Вінницький інформаційний портал», «Електронна бібліотека» тощо. Просувають краєзнавчу інформацію і в соціальних мережах Facebook, «ВКонтакте».
Поява повнотекстових електронних краєзнавчих документів та Інтернет призвела до формування інших можливостей у наданні доступу широкому загалу до краєзнавчих ресурсів, до використання в інтерактивному режимі не лише власних, а й «запозичених» краєзнавчих ресурсів, продуктів і послуг, до очевидної ліквідації часового розриву між віднаходженням інформації про документ і його отриманням.
Отже, електронне середовище дає змогу досягти одночасної презентації і краєзнавчих знань (документів, інформації), і результатів краєзнавчої діяльності бібліотеки. А основна місія бібліотеки в тому, щоб сприяти творчому розвитку особистості, наданні вільного доступу до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього, впроваджуючи інноваційні форми роботи.
Список використаної літератури:
Краєзнавча діяльність бібліотек : метод. посіб. / підгот.: В.П. Кисельова, З.Х. Мусіна, С.І. Смілянець. – Київ : ЛК Мейкер, 2002. – 208 с.
Кушнаренко, Н.М. Бібліотечне краєзнавство : підручник / Н.М. Кушнаренко. – Київ : Знання, 2007. – 502 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
Серова, О. Обеспечение доступности информации – важнейшая задача библиотек / О. Серова // Бібл. вісн. – 2012. – № 5. – С. 4-5, 7.
Слотюк, Г.М. Краєзнавчі продукти бібліотек Вінниччини у мережі інтернет: структурно-видовий склад / Г.М. Слотюк // Краєзнавство: історичний досвід та перспективи розвитку : матеріали ІІ-ї Міжнар. наук.-практ. конф. 13-15 жовт. 2010 р. – Вінниця, 2011. – С. 60-61.

субота, 7 листопада 2015 р.

Офіцер сміху - Леонід Куций!

      
Він давно усе люструє,
Гуморесками дивує:
В них всілякі персонажі
Постають без камуфляжів.
А звичайні й ніби «вуха» –
Не такі без капелюха.
Князь подільської сатири
Часом горнеться й до Ліри.
Море посмішок дарує
Та катарсисом лікує.
Ф. Приймачик

     Прізвище Леоніда Мироновича Куцого відоме багатьом вінничанам і жителям області. Причиною цьому є його дотепні сатиричні й гумористичні твори.
     Леонід Миронович народився 12 листопада 1940 р. в селі Великий Лазучин Теофіпольського району Хмельницької області в сім'ї колгоспників.
     У 1957 р. закінчує Базалійську середню школу. Далі розпочинає свою трудову діяльність обліковцем на тваринницькій фермі колгоспу "Нове життя" у своєму селі.
    У 1958 р. вступив у Новоград-Волинське авіаційне військове училище. Звідси переведений у Вольське авіаційне військове технічне училище, яке закінчив у 1961 р. Проходив службу на офіцерських засадах Збройних Сил СРСР. У 1977 р. закінчив Московську військову політичну академію. Військовій службі Леонід Миронович посвятив довгих 44 роки. 
      Після звільнення із Збройних Сил у званні підполковник працював на педагогічній роботі в училищі цивільної авіації, в автомобільній школі з підготовки водіїв-механіків пересувних ракетних комплексів. Закінчивши Вищі центральні ордена Червоної Зірки курси Цивільної оборони, працював викладачем на обласних та республіканських курсах ЦО при Управлінні з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Вінницької ОДА.
З 2002 по 2007 рік - на посаді помічника народного депутата України. З 2008 р. - на пенсії.
      Леоніда Мироновича вабила журналістика і поезія. Починав писати сатиричні вірші ще в 60-тих роках. Гуморист видав 18 збірок гумору, сатири і пісенної лірики, у тому числі і низку смішних та дотепних книг для дітей.
Шаржовий образ Л. Куцого
Досі великою читацькою популярністю користуються його яскраві й оригінальні книги гумору "Вуха без капелюха" (1995), "Замакітрений макогін" (1998), "Дебільний Осел" (2000), "Двоюрідна кума" (2001); збірники сатири "Тези на протезах" (2003), "Бараняча цидула" (2004), "Відгомін епохи" (2004), "Персонажі без камуфляжів" (2006), "Статури з натури" (2009), "Як величати?" (2011), "Пробки" (2013) та ін. Не кажучи вже про збірки гумору для дітей "Веселий Петрик" (2000), "Калікографія" (2001), "Милосердна Киця" (2008), "Анкета від шкета" (2013). 
У своїх творах Леонід Куций сміється сам і смішить інших. Він - член Всеукраїнської асоціації письменників сатириків-гумористів "Весела Січ", лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Степана Руданського (1997), дипломант Всеукраїнського конкурсу "Байка-2001", лауреат сміхопису "Весела Січ" Міжнародної асоціації українських сатириків і гумористів з однойменною назвою (2009), лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Євгена Гуцала (2011). Керівник Вінницького куреня гумористів імені Степана Руданського. Член НСЖУ (з 2001),  НСПУ (з 2003). 
Все життя і творчість Леоніда Куцого - яскраве свідчення справедливості народної мудрості про те, що від сумного до смішного один крок.

Щиро вітаючи ювіляра з його 75-річчям, хотілося побажати великого творчого натхнення, міцного здоров'я та довгих років життя!